Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya - Şişli / İstanbul
0532 053 98 75

Yüz Gerdirme  

Yüz Gerdirme  

Yüz gerdirme ya da yüz gençleştirme olarak bilinen operasyonlar yüz estetiği olarak adlandırılan estetik cerrahi dalının ilgilendiği konular içinde bulunmaktadır. Yüz estetiği fiyatları sigortalar tarafından karşılanmayan harcamalar içinde bulunur. Ancak söz konusu fiyatlar makul rakamlar olarak belirlendiği için hemen herkesin yararlanabileceği bir hizmet olarak kabul edilebilir.

Yüz germe ameliyatları yüzde yaşlanma nedeniyle oluşan sarkmaları ve deformasyonu yok etmek, gizlemek amacıyla yapılır. Bu ameliyatlara ihtiyacınız olduğunda başvurmalısınız. Çünkü ameliyatların amacı bu deformasyonları önlemek değildir. Yüz estetiği içinde kullanılan klasik yüz germe ameliyatı gibi operasyonların amacı oluşan deformasyonu yok etmek, gizlemektir. Dolayısıyla ihtiyacınız olmadan ve erken kabul edilebilecek bir dönemde yapılan ameliyat faydadan daha çok zarar getirebilir. Yüz estetiği fiyatları ise bu tip bir ameliyat ya da endoskopik yüz germe ameliyatı için 3000 TL ile 15.000 TL arasında değişen miktarlar olabilir. Klasik yüz germe ameliyatı 2 ile 6 saat arasında sürecektir. Endoskopik yüz germe ameliyatı ise muhtemelen daha kısa sürecektir. Bu iki ameliyat arasındaki en önemli farklılık endoskopik yüz germe ameliyatında kameraya bağlı olan endoskop kullanılmasıdır. Böylece estetik cerrah çalıştığı bölgenin görüntüsü eşliğinde operasyonu yapmaktadır. Klasik yüz germe ameliyatı ise uzun süredir uygulandığı için bu yöntemle anılmaktadır. Yöntem neredeyse 1 asırdır uygulanıyor ama 2000’li yıllarda önemli yenilikler ve değişimler geçirdi. Her iki yöntem de güvenilir ve hasta açısından zahmetsiz yöntemler olarak kabul edilmektedir. Ameliyat sonrası kısa sürede ayağa kalkılır. Önemli bir ağrı hissedilmez, olabilecek hafif ağrılar ise basit ağrı kesiciler ile kontrol edilebilir. Şişlikler ve dikişler 7-10 gün içinde ortadan kalkar ve hasta normal hayatına döner.

Yüz estetiği olarak adlandırılabilecek ama cerrahi olmayan yöntemler de uygulanabilir. Botox ya da lazer tedavisi gibi yöntemler cerrahi olmayan yöntemler arasında gösterilebilir. Yüz estetiği fiyatları da kullanılan yönteme göre farklılık gösterecektir. Botox gibi yöntemler için birkaç yüz liradan başlayan fiyatlar söz konusu olacaktır. Ama önemli olan kullanılan yöntemin fiyatı ya da uygulanma şekli olmayacaktır. Estetik cerrahınıza danışarak ihtiyacınız olan yöntemi belirleyebilir ve uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction meme büyütme meme küçültme